ETFV20K130E2
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ETFV20K130E2
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 130 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 10 kA
Surge Energy Rating : 100 J
Termination Style : Through Hole
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 340 V
Series : ETFV20
Voltage Rating DC : 170 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1340 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 20mm 130Volt Thermally Fused